KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14797043
*
nr 1479 7043
Fabian Lundqvist
(1913-1989), Sverige
Oljemålning, Kvinnor. Signerad. Olja på duk, 46x38 cm, yttermått inklusive ram: 57x49 cm
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juli 2022
kl 19:16:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/7 14:42:08
1
1.000 kr
17/7 21:49:34
2
1.100 kr
18/7 19:11:12
3
Vinnande bud
18/7 19:12:31
3
justering av budtak
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: damporträtt fabian lundqvist kvinna kvinnor olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50
*
Fabian Lundqvist
nr 1479 7043
Fabian Lundqvist
(1913-1989), Sverige
Oljemålning, Kvinnor. Signerad. Olja på duk, 46x38 cm, yttermått inklusive ram: 57x49 cm
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 juli 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/7 14:42:08 | 1 | 1.000 kr |
17/7 21:49:34 | 2 | 1.100 kr |
18/7 19:11:12 | 3 | Vinnande bud |
18/7 19:12:31 | 3 | justering av budtak |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: damporträtt fabian lundqvist kvinna kvinnor olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50